Циліндри для замків: відмінності та особливості
Основою будь-яких вхідних чи міжкімнатних дверей є замок. Це механізм, який дозволяє закрити двері. Приводиться він в дію за допомогою ключа. Якщо розглядати врізні чи накладні замки то вони поділяються на сувальдні – механізм яких одразу має в собі секрет і замки з отвором під циліндр, якому для роботи потрібна серцевина (личинка). Зараз розберемо, які ж бувають види циліндрових замків.
Особливості будови циліндру
Будь-яка серцевина в загальному складається з трьох елементів. Перший – це корпус циліндра, другий – набір кодуючих елементів, які утворюють секрет, третій – це кулачок, який і приводить в дію механізм замка. Якщо комбінація ключа і секрету співпадають тоді можна прокрутити кулачок і відкрити чи закрити замок. В залежності від типу цього самого секрету і форми ключа, серцевини можна розділити на наступні види личинок замків:
- Англійський. Секрет утворюють підпружинені піни. Ключ в отвір вставляється вертикально.
- Профільний (лазерний). За своїм принципом роботи аналогічний до англійського, проте сам ключ має з обох сторін лунки і вставляється горизонтально.
- Дисковий. Секрет такої серцевини складають мініатюрні диски.
- Хрестовидний. Аналогічний механізм до англійського, проте піни розташовані у трьох площинах.
- Слайдерний. Секрет такої серцевини складають рухомі слайдери без пружин.
- Магнітний. Внутрішні елементи складаються з роторів, які при взаємодії з магнітним ключем прокручуються і розблоковують запірну планку.
- Електромеханічний. Комбінація одного з видів механічного секрету та електронного імпульсу. Наразі вважається серцевиною з найвищим ступенем захисту.
Матеріал виготовлення корпусу
Якість та довговічність роботи серцевини напряму залежить від матеріалу корпусу, з чого складається личинка замка і внутрішніх деталей.
Алюмінієвий / цинковий сплав. Крихкі личинки, не розраховані на значний цикл відкривань /закривань. Найчастіше використовується на міжкімнатних дверях.
Латунна серцевина. Найбільш популярний матеріал, використовується більшістю виробників. Такі серцевини розраховані на тривалу роботу
Сталева / Металокераміка. Міцні серцевини, які не зношуються та є стійкими до вандального злому.
За способом відкривання
Враховуючи певні умови та зручність користування, серцевини бувають різними за способом відкривання.
- Ключ / ключ. Циліндровий механізм, який з двох боків закривається ключем.
- Ключ / вороток. Для зручності з внутрішньої сторони є вороток.
- Ключ / шток. Аналогічно до воротка, проте в поєднанні з відповідною накладкою серцевина майже не помітна зсередини.
- Ключ / половинка. Одностороння серцевина, яка використовується на ролетах, решітках чи сейфах.
Відмінності пінової та дискової серцевини
Найбільш поширеними серцевинами для врізних замків є пінові та дискові. Між ними є суттєві відмінності, через що обирають той чи інший варіант. Відрізняються й види ключів для замків.
Пінові серцевини
Включають в себе англійські, профільні та хрестовидні типи. В їх основі знаходяться піни (мініатюрні циліндрики) різних висот, які розташовані на пружинах. При вставлянні рідного ключа ці піни стають в один ряд, що дозволяє провернути серцевину і відімкнути двері. Чим більша кількість пінів та їх висот, тим серцевина вважається секретнішою. Єдиним мінусом таких серцевин є пружини, які з часом можуть засмічуватись і починають підклинювати. Саме тому більшість топових серцевин мають можливість сервісу, коли циліндр можна розібрати, почистити від бруду та пилу і користуватись ним як новим.
Дискові серцевини
Секретом є спеціальні диски з різною нарізкою. Чим більше дисків і чим менша їх товщина, тим секретнішим вважається циліндровий механізм. Через відсутність підпружинених елементів такі серцевини стійкі до бруду, пилу та вологи тому стабільно працюють понад 10 років, і можуть використовуватись при екстремальних погодних умовах.
Різновиди серцевин
Серцевини можуть використовуватись до врізних та накладних замків. Вони відрізняються своєю формою та універсальністю. До врізних замків можна підібрати будь-яку серцевину в залежності від потреби: просту, не дорогу – для міжкімнатних дверей; зламостійку, що не відкривається відмичками – на вхідні двері. Серцевини до накладних замків мають специфічну будову й обираються окремо під кожний механізм.
Використання серцевини дає ряд переваг у порівнянні із сувальдним замком:
- У випадку поганої роботи або втраті ключа не потрібно міняти весь замок, достатньо просто замінити серцевину. Встановити її можливо самостійно.
- Можна зробити вибір циліндра для замка за різним ступенем захисту.
- По деяких серцевинах є можливість розробки системи «один ключ», коли одним ключем відкривають декілька дверей, навісний замок, гараж.
- Розмір ключа не великий, в порівнянні із сувальдним, що не створить незручності при щоденному користуванні.
Серцевин до всіх типів замків ви можете знайти в нашому інтернет-магазині. Використовуючи отриману інформацію та користуючись фільтрами в каталозі ви з легкістю оберете який циліндр для замка краще у Вашому випадку, який виконає саме вашу задачу. А ми, в свою чергу, максимально швидко вам його відправимо і в разі потреби підкажемо як змінити циліндр у замку.
- Коментарі