Як обрати замок для велосипеда та мотоцикла
Зміст
Безпека власного велосипеда починає турбувати кожного власника одразу після його придбання. Недарма досвідчені велолюбителі чи не першою порадою після покупки цього виду транспорту вказують на необхідність купити велозамок. Навіть за наявності гаража чи іншого місця для безпечного зберігання, рано чи пізно у Вас виникне потреба залишити велосипед біля магазину чи торгового центру. Тому в даній статті ми розберемо які існують види замків для велотранспорту та мотоциклів та якому типу надати перевагу.
Види замків для велосипеда
Потреба у надійному замку для велосипеда є у кожного, хто катається ним у міських умовах. Так, у гірській місцевості чи інших малолюдних місцях він Вам скоріше всього не знадобиться. Проте при поїздках у місті це must have. Неважливо якої вартості чи віку Ваш велотранспорт. Залишитись без нього не хочеться нікому. Навіть прості дитячі велосипеди слід обладнати хоча б простим замком. У випадку коли дитина відійде від нього хоча б на 10-15 хвилин, вона може бути впевнена, що ніхто не заволодіє ним. Що вже говорити за професійні дорогі моделі.
Отже, в загальному замки для велотранспорту поділяють на такі види:
-
Тросові. Замки цього типу складаються з троса певної товщини та системи замикання. Для того, щоб під час експлуатації не пошкодити раму, на нього нанесене спеціальне силіконове покриття або він знаходиться у чохлі із цупкої синтетичної тканини. Як правило, більшість тросів не володіють зламостійкими характеристиками. Їх достатньо просто “перекусити” болторізом чи іншим подібним інструментом. Проте існують і захищені моделі (наприклад ABUS 6615K або VIRO Moto Serpis), які будуть вдало протистояти таким маніпуляціям. Загалом, невелика вага та зручність у користуванні роблять велозамки у вигляді тросів популярними.
-
Ланцюгові. Надійні моделі такого типу велозамків значно складніше зламати “перекусом”, адже ланки ланцюга виготовляються зі сталі доволі товстого діаметра або часто мають різну форму перетину. Тому зловмиснику знадобиться значно більше часу і при перепилюванні, шум від якого у людному місці відразу викличе увагу. “Ложкою дьогтю” тут виступають вага і габарити такого велозамка – його не завжди зручно з собою транспортувати. Для зручності використання та захисту металу від погодних умов, ланцюг покривають чохлом із тканини чи синтетичного матеріалу.
-
Сегментні. Замки для велосипедів цього типу чудово нівелюють недоліки ланцюгових. Вони складаються зі стальних пластин, які скріплюються рухомими шарнірами. Вони, як правило, мають захист від свердління. Завдяки своїй гнучкості й можливості скласти сегментні елементи, в компактному вигляді вони зручні у повсякденній експлуатації. Переносити такий замок можна як у сумці, так і закріпити на раму за допомогою кріплення. Воно зазвичай йде у комплекті. Головний недолік сегментних замків – невеликий діаметр обхвату. До габаритного стовба чи нестандартного паркану велосипед закріпити не вийде.
-
На гальмівний диск (блокувальник коліс). Це кардинально інший спосіб захистити велотранспорт від крадіжки. На відміну від тросів, ланцюгів та сегментних замків, його суть полягає у встановленні на колесі. Замок його блокує та не дає можливості велосипеду рухатись. Є доволі компактним та легким. Проте варто зважати, що злодії можуть просто віднести велосипед у підготовлене місце чи мікроавтобус. Тому такий тип застосовується переважно для важких мотоциклів та мопедів.
-
Дугоподібні. Їх ще називаються U-подібними через скобу такої форми. По суті це великі навісні замки, які спеціально призначені для захисту вело та мототехніки. Вони бувають різними за матеріалами, габаритами й товщиною дужки. Від цього залежить їхня зламостійкість. Проте переважну більшість моделей “перекусити” не так просто навіть спеціальним інструментом. Крім того, деякі виробники випускають комплект разом із тросом. Така комбінація значно знижує шанси викрадачів на успіх. Але перевозити такий замок проблематично через його габарити й вагу. Якщо є така потреба, то спеціально для цього існують спеціальні кріплення на раму.
Який замок підійде для мотоциклів та мопедів?
Оскільки мототехніка зазвичай набагато дорожча та габаритніша за велосипеди, то і замки для неї повинні бути відповідні. Тросові й сегментні моделі не матимуть особливого сенсу, оскільки не зможуть забезпечити потрібні захисні характеристики та через свої розміри просто можуть не підійти. Тому коли стоїть задача купити замок на мотоцикл або мопед, то обирають з наступних:
- Ланцюгові.
- На гальмівний диск.
- Дугоподібні.
Якщо мова йде про ланцюгові та дугоподібні моделі, то вони повинні бути з гартованої сталі великої товщини та мати високосекретну систему замикання. Не завжди є можливість поставити мотобайк впритул до паркану чи стовба, тому великогабаритні моделі тут стануть якраз у пригоді.
Одним з найрозповсюдженіших стали мотозамки на гальмівний диск. Оскільки байки та мопеди без спеціальної техніки не піднімеш, то такий захист має сенс – блокується можливість обертання колеса. В базових моделях такого типу використовується проста серцевина та корпус. Їх обирають лише для місць з низькою ймовірністю крадіжки.
Якщо ж потрібен безкомпромісний захист для мотоцикла, то існують мотозамки, що поєднують у собі 3 рівні захисту: ланцюг, замок на гальмівний диск та сигналізацію. До прикладу, ABUS 8008/12KS120 оснащується 3D-датчиком та гучною вбудованою сиреною (100 дБ). Вона спрацьовує тільки при установці замка на гальмівний диск та в разі зміни положення мотоцикла.
Замок для велосипеда – ключовий чи кодовий?
В залежності від серйозності захисту велозамка у ньому встановлюється відповідного рівня секретна частина. Взаємодіяти з нею можна через ключ або введення коду. Кожен з цих методів має як переваги, так і недоліки. Адже ключ можна загубити, а код забути чи підгледіти. Проте варто розуміти наступні аспекти:
-
У дорогих ключових моделях використовується зламостійка надійна серцевина, що забезпечить захист від інтелектуальних та силових спроб крадіжки. Дублікат ключа у них можна виготовити лише за номерною карткою в офіційному сервісному центрі.
-
Ключові замки високого класу можна об’єднати в систему “один ключ”. Це велика перевага, адже власнику не доведеться носити з собою багато ключів, а використовувати для відкривання різних приміщень та вело і мототранспорту всього один.
-
Кодові замки своєю чергою дають можливість взагалі не думати про місцеперебування ключа. Потрібно лише придумати надійний код та бути обачним при його введенні, щоб недобросовісні люди не змогли його побачити.
Зважаючи на це, кожен вело чи мотовласник сам вирішує який тип замка в його ситуації зручніший та надійніший.
Як правильно обрати та використовувати велозамок
Використання велосипедного замка не дасть його власнику 100% гарантії, що його залізного улюбленця не вкрадуть. Проте слід розуміти, що наявність такої перепони зможе відлякати більшість злодіїв. Тому при виборі такого замка слід звертати увагу на наступні моменти:
-
Вартість велосипеда чи мотоцикла. Зрозуміло, що дорогі моделі частіше приваблюють зловмисників. Тому, щоб Ваш байк не став їхньою здобиччю, потрібен надійний замок відповідного класу. Для недорогого або дитячого велосипеду вистачить тросової моделі. В такому випадку радимо пристібати його за раму та переднє колесо одночасно, тому що окремо його досить просто зняти.
- Час, протягом якого велосипед залишається замкнутим. Якщо потрібен захист від викрадення на кілька хвилин, допоки Ви у магазині, то тросового замка може бути достатньо. Проте це стосується лише бюджетних веломоделей. Для середнього та високого цінового сегмента краще не ризикувати і одразу обирати зламостійкі замки ланцюгового, сегментного або дугоподібного типу. Довготривалої стоянки краще уникати, але якщо існує така потреба, то потрібно максимально ускладнити доступ до замка.
- Місце, де залишається велосипед або мотоцикл. У малолюдних місцях з відсутнім відеоспостереженням не рекомендується взагалі залишати транспорт без нагляду. Якщо інших варіантів немає, то потрібно мінімізувати час такої стоянки. Доцільно в такому випадку використати одразу кілька велозамків різних типів. До прикладу, сегментний і дугоподібний. При цьому краще поставити велосипед так, щоб до замка було складно підібратися з інструментом для зламу. Часто замок повертають до стіни максимально впритул.
- Об’єкт, до якого фіксується велосипед. Перед тим як його залишити, переконайтесь, що важко чи взагалі неможливо відпилити або відірвати.
- Для дорогих вело та мотобайків варто обрати замок на гальмівний диск з вбудованою сигналізацією та з потужним ланцюгом в комплекті.
- Пам’ятайте – захисту ніколи не буває забагато. Найчастіше злодії, оцінивши надійність замка, навіть не будуть за нього братись.
Загалом, правильно обрати та купити замок на велосипед чи мотоцикл не так і важко. Проте у разі потреби Вам нададуть повну консультацію та допоможуть вибрати оптимальний захист для Вашого велотранспорту. Для цього звертайтесь до менеджерів компанії “Світ замків” зручним для Вас способом – онлайн на сайті, через месенджер, телефоном, електронною поштою чи офлайн за адресою м. Чернівці, вул. Комарова, 10. Ми гарантуємо своєчасну доставку по Києву та всій Україні.
- Коментарі