яка вдало поєднається із вашими дверима.
Серцевина замка (інші назви «циліндр», «личинка», «сердечник», «вкладиш») приводить в рух ригелі замка. Для заміни старої серцевини на нову не потрібно знімати ручки, накладки чи захисний протектор. Є декілька нюансів, які потрібно знати, щоб швидко замінити секрет. Про них ми розкажемо в цій статті.
Відкриваємо двері, щоб побачити торець замка, а саме торцеву планку. Практично у всіх замках на одній осі з серцевиною розташований гвинт, який кріпить її до корпусу замка. Викручуємо гвинт.
На дверях може бути встановлена ручка на планці або ручка на розеті. Для заміни серцевини знімати цю фурнітуру не потрібно. Єдиний випадок, коли потрібно зняти ручки з обох сторін - це заміна серцевини на китайських дверях. Тут корпус личинки з обох сторін закритий захисними накладками.
Для того, щоб витягнути личинку з дверей - вставляємо ключ з того боку, де немає захисту серцевини. Після цього повертаємо ключ приблизно на 30 градусів в одну або іншу сторону. У всіх серцевин кулачок, який керує замком, при витягнутому ключі знаходитися в повернутому положенні. Для того щоб він не заважав вийняти серцевину - його необхідно повернути в площину серцевини. Далі, потягнувши за ключ, витягаємо серцевину з дверей.

Що робити, якщо Ви зробили все як описано вище, а серцевина не витягується?
Можливий випадок, коли, провернувши ключ в одну або іншу сторону, серцевина не витягується. Швидше за все при першій установці замка на двері – фурнітура була дуже міцно прикручена і притиснула циліндр, тому її потрібно трохи послабити. Для цього злегка відкручуємо гвинти ручок або захисних накладок. Також іноді доводиться трохи послаблювати кріплення і корпусу замка. Після цих дій серцевина точно легко виймається з дверей.
Що робити, якщо на дверях серцевина з воротком?
Якщо на дверях встановлена серцевина з воротком – візьміться за вороток і злегка потягніть на себе. Далі повільно проверніть вороток до того моменту, доки кулачок НЕ сховається в серцевину і личинка не вийде з замка.


Визначаємо загальну довжину (С) і довжину обидвох сторін (A, B) до середини отвору під кріпильний гвинт. Личинка може бути симетричною або може мати зміщення. Наприклад, серцевина довжиною 90 мм може бути 45х45 мм, 30х60 мм, 40х50. Новий циліндр повинен мати ідентичні параметри.
Встановлюємо нову серцевину.
Для цього повертаємо ключ в циліндрі на 30 градусів і вставляємо в корпус замка. Кріпильним гвинтом знаходимо отвір в личинці і фіксуємо її. Перевіряємо роботу замка при відчинених дверях. Якщо Ви злегка відпускали кріплення фурнітури - щільно їх закрутіть. Після цього знову перевірте плавність роботи.
Зробивши таку послідовність дій, Ви точно зможете самостійно замінити серцевину.
Як вибрати надійну серцевину для вхідних дверей? Які циліндри є зламостійкими? – читайте тут.
Підібрати потрібний розмір серцевини можете онлайн на сайті svitzamkiv.ua. В нашому магазині знайдете серцевини до дерев’яних, металевих чи металопластикових верей, різних розмірів – від 40 мм до 120 мм. Доступні ціни, широкий асортимент і професійні консультації ми Вам гарантуємо. Ваше замовлення поїде в Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одесу чи будь-яке інше місто України.






- Коментарі