Як обрати ручки скоби: види, особливості, монтаж
Зміст
Дверні ручки є одним з найголовніших елементів дверної фурнітури. Проте якщо замок, серцевина чи завіси виконують свою роль “непомітно”, то ручки завжди на видноті. При відчиненні чи закриванні розпашних полотен відвідувачі тактильно взаємодіють тільки з ними. Тому від правильності вибору залежить зручність в користуванні та довговічність роботи всієї дверної фурнітури. В даній статті розберемо один із видів дверних ручок – скоби: основні параметри та види, типи кріплення та поради щодо правильного вибору в залежності від різних факторів.
Що таке ручки скоби
Ручки скоби являють собою максимально простий елемент дверної фурнітури. Вони не керують замком, не мають поворотних частин і відповідно не натискаються. Вся їхня суть зводиться до простих дій відвідувачів – для того, щоб відчинити двері потрібно потягнути за ручку або штовхнути її.
1.1. Особливості конструкції
Стандартна ручка скоба – це П-подібна або ж напівкругла основа, з якою взаємодіє відвідувач. Також в конструкції є дві ніжки, які служать для кріплення до дверного полотна. Деякі моделі не мають їх, а основа виконана з прямої або вигнутої труби, яка переходить в кріплення. Таке виконання створює основну перевагу цього типу ручок – простота конструкції. Завдяки їй якісна скоба може “працювати” понад 10-15 років.
Основними технічними параметрами, які характеризують скоби, є загальна довжина та відстань між кріпленнями. Це дозволяє підібрати ручки для абсолютно всіх випадків. У каталозі інтернет-магазину “Світ замків” є моделі довжиною від 151 до 2000 мм. Важливим параметром є розмір профіль труби. Від нього залежить зручність використання ручки. Найбільш розповсюджені – круглі скоби з діаметром труби 30 мм або ж прямокутні розміром 40х20 мм.
Ручки скоби зазвичай виготовляються з алюмінієвого, цинкового чи латунного сплавів. Досить розповсюджені моделі із нержавіючої сталі. Ручки з цього матеріалу найміцніші та стійкі до атмосферних явищ – вони не тьмяніють і не змінюють свій колір під впливом температури. За дизайном це переважно прямолінійні мінімалістичні моделі, які стануть особливими актуальними в сучасних хай-тек інтер’єрах.
Інша справа – скоби із латуні. Даний матеріал значно краще піддається обробці та поліруванню. Це створює великий простір для дизайнерів, особливо у преміум сегменті. Абсолютна більшість ручок із різьбленням та орнаментом в класичному стилі виготовлена із латуні. Відмінні антикорозійні властивості дозволяють використовувати їх не лише в приміщеннях.
Ручки із цинкового сплаву теж можуть бути різних форм. Проте їх рекомендують ставити лише на внутрішні полотна, які не контактують із зовнішнім середовищем. Моделі з алюмінію використовують переважно на металопластикових дверях. Зазвичай вони відрізняються простим дизайном та спокійними кольорами: білий, чорний, коричневий.
До основних переваг ручок скоб можна віднести наступні особливості:
- Відсутність рухомих деталей – по суті в ручці немає чому ламатися, через що вона довговічна.
- Такі ручки розраховані на довготривале використання з інтенсивним навантаженням.
- Є моделі для всіх типів дверей та хвірток: дерев’яні, скляні, металеві, металопластикові, алюмінієві.
- В разі потреби ручку можна встановити як вертикально, так і горизонтально.
1.3. Сфера використання
Завдяки простоті конструкції ручок скоб їх максимально доцільно використовувати у місцях з великою прохідністю людей. Це магазини, торгові центри, офіси, школи, лікарні і так далі. Скоби можна підібрати на будь-які двері – металопластикові, алюмінієві, скляні, дерев'яні та металеві двері. Вони повинні оснащуватися замками із бочкою (роликом). При цьому важливо також використовувати дотягувач, щоб полотно не відчинилось від протягу чи вітру. До того ж це додасть зручності відвідувачам, яким не потрібно буде витрачати час на закривання дверей.
Також скоби доволі розповсюджені на дверях під’їздів і на хвіртках. Останнім часом зі зростанням популярності стилю LOFT чи хай-тек їх також встановлюють на міжкімнатних дверях у квартирах та будинках. Все залежить лише від фантазії та бажання власника.
Типи кріплення та особливості монтажу ручок скоб
Встановити ручку скобу зможе практично кожен. Для цього не потрібен спеціальний інструмент чи професійні навички. Проте при монтажі такої дверної фурнітури важливо пам’ятати декілька нюансів.
Кріплення повинні розташовуватися вище та нижче замка. При цьому важливо, щоб основа ручки не заважала керуванню замком:
Важливо не розміщувати ручку на краю чи впритул до коробки. Якщо встановити їх таким чином, то в процесі експлуатації вони швидко покриються подряпинами при штовханні. До того ж користування для відвідувача буде не комфортним чи навіть травмонебезпечним. В разі монтажу на профільних металопластикових чи алюмінієвих дверях з вузькою рамою, на якій посунути ручку немає можливості, варто обрати вигнуту скобу.
В залежності від виду та типу ручки скоби можуть відрізнятися способами їхнього встановлення на дверному полотні.
Ми розглянемо найбільш розповсюджені варіанти монтажу цієї фурнітури.
- Прості ручки скоби бюджетного сегмента встановлюють шляхом вкручування саморізів у дверне полотно. Ручка з кожної сторони монтується окремо та не залежить одна від одної.
- Наступний тип: якщо ручка монтується лише одна, то вона фіксується на шурупи, які прикриваються зовнішньою розетою. У разі двостороннього монтажу – через дверне полотно робиться наскрізний отвір, куди вставляється спеціальна шпилька з різьбою. На неї накручується ручка, фіксується гужонами на нижній і верхній розеті та прикриваються зовнішньою розетою.
- При зовнішньому кріпленні кожна половинка ручки-скоби фіксується окремо. Порядок такий: робиться наскрізний отвір через дверне полотно, вставляється шпилька з різьбою. На неї накручується втулка та насаджуються ручки-скоби з обох сторін. Кожна ручка окремо фіксується гужоном. У випадку одинарної ручки – фіксація відбувається з однієї сторони.
- При внутрішньому кріпленні зовнішня ручка-скоба фіксується із середини приміщення. У зовнішню скобу вставляється спеціальна шпилька з різьбою або стрижень і надійно фіксується. Далі через дверне полотно робиться наскрізний отвір, куди вставляється кріплення із ручкою скобою. Із середини монтується інша половинка ручки або накручуються гайки-фіксатори, які не дають можливості зняти зовнішню ручку.
Як обрати ручку скобу: основні поради
Перед тим як купити ручку скобу, її потрібно правильно обрати. Для цього потрібно враховувати наступні моменти:
- Тип дверей: важливо розуміти на які двері потрібно встановити скобу. Зрозуміло, що на скляні полотна неможливо встановити прості скоби, які кріпляться на саморізи. Обов’язково варто дізнатись для яких полотен розрахована та чи інша модель ручок.
- Місце розташування дверей: для хвірток та полотен, що розташовуються на вулиці потрібно обирати ручки, які стійкі до різних погодних умов та володіють антикорозійними властивостями. Це моделі із нержавіючої сталі та латуні. В разі міжкімнатних полотен цього не потрібно, тому підійдуть цинкові чи алюмінієві скоби із середнього цінового сегмента.
- Вага полотна: ручка скоба для важких вхідних дверей повинна бути доволі масивною і широкою в обхваті. Від цього залежить зручність для відвідувачів. Адже якщо встановити тонку ручку, то відчиняти двері буде некомфортно і навіть боляче. І навпаки – для легких дверей не потрібна товста скоба.
- Стиль дверей та дизайн приміщення: важливо, щоб ручка скоба вдало доповнювала інтер’єр приміщення та загальний вигляд дверного полотна. Мова не лише про колір, а й про виконання. Для класичного стилю підійдуть вишукані моделі із різьбленням та орнаментом. Тоді як сучасні тренди мінімалістичного хай-теку вимагають строгих прямолінійних скоб без зайвих деталей. Водночас для лофту підійдуть моделі із відкритим кріпленням та навіть брутальним виконанням.
Загалом, кожен випадок індивідуальний, тому якщо Ви сумніваєтесь яку ручку скобу обрати – сміливо звертайтесь до менеджерів компанії “Світ замків” будь-яким зручним способом. Це може бути чат на сайті чи в улюбленому месенджері, телефон, електронна пошта чи офлайн звернення за адресою м. Чернівці, вул. Комарова, 10. Вам завжди нададуть якісну консультацію та допоможуть підібрати ручки скоби та іншу фурнітуру до дверей. В разі замовлення з іншого міста ми гарантуємо своєчасну доставку по Києву та всій Україні.
- Коментарі