Як правильно вибрати розсувну систему для міжкімнатних дверей
Щороку в Європі проводять світові виставки присвячені інноваціям в будівництві та сучасному облаштуванні помешкань. Значну її частину складають двері та дверна фурнітура, які в гонитві за сучасністю роблять ставку на простоту та ергономічність своїх виробів. Одним із таких елементів є розсувні системи, що створюють додаткові можливості в плані зонування та економії простору житла. В даній статті спробуємо визначити яким саме системам надати перевагу і в яких випадках краще обрати розсувні полотна замість розпашних.
Особливості використання розсувних систем
Перша асоціація, що приходить на думку коли чуємо про розсувні системи – це звісно ж шафи-купе. Для великих, масивних шаф, які найчастіше розташовуються у вітальні чи спальні фізично не залишалось місця щоб відкривати їх стандартним способом. Пізніше практика таких дверей розповсюдилась на гардеробні, які в 90% випадках закриваються саме такими системами, адже це зручно та практично.
І саме з цих міркувань ринок розсувних систем почав розвиватись і перейшов далі на міжкімнатні двері в будинках чи квартирах. Основними особливостями таких рішень є те, що їх видами можна закрити як найменший проєм, без шкоди для елементів інтер’єру, так і отвори розміром в 4 м чи навіть 6 м. Жодні з розпашних дверей не зможуть вирішити таких задач. Особливу популярність розсувні системи для міжкімнатних дверей мають в квартирах студіях чи однокімнатних приміщеннях, де стоїть завдання досягнути максимального комфорту на мінімальній площі.
Переваги систем розсувного типу в порівнянні з розпашними дверима
Які все-таки ключові переваги розсувних дверей перед розпашними?
1. Економія простору. Звичайні двері при відкриванні обов’язково крадуть частину простору. Відкриваючись в коридор, можуть перекрити прохід по ньому. Відкриваючись в середину можуть внести свої корективи, щодо розміщення меблів в кімнаті. Все це зможуть вирішити міжкімнатні розсувні системи. Відкриваючись попри суміжну стіну чи ховаючись в неї не перешкоджають вільному пересуванню приміщенням. Також можна сміливо замовляти диван чи шафу на всю ширину стіни до проєму так як до них буде постійний доступ. Використовуючи розсувну систему «книжка» чи «гармошка» прохід відкривається на всю ширину, а розсувна система, завдяки своєму механізму, складається всередині дверного проєму.
2. Простота замірів. Для того щоб виготовити і змонтувати розпашні двері для початку потрібно провести точні заміри висоти, ширини та глибини дверного проєму. Виконується ця робота для того, щоб на заводі змогли виготовити необхідні двері, підібрати відповідні добори по ширині та лиштву. Крім цього визначають сторонність завіс в залежності від того куди будуть відкриватись двері. З розсувними системами все значно простіше. Візьмемо, до прикладу, зсувну систему, що рухається вздовж суміжної стіни. Все, що вам потрібно знати, це ширину дверного проєму. Саме ж полотно повинно бути дещо більшим за цей розмір, щоб перекривати його. А рейка, по якій все буде рухатись – вдвічі довша від ширини майбутнього полотна. Що стосується сторони, в яку двері будуть відкриватись – в останній момент її можна змінити. А з врізаними завісами і замком на розпашних дверях такої можливості вже немає.
3. Легкий монтаж. Ще один суттєвий плюс в сторону розсувної системи – це можливість самостійно встановити таку конструкцію. У випадку з розпашними дверима вам необхідна бригада спеціалізованих майстрів, які зможуть встановити дверну коробку з відкосами, змонтувати на неї двері, виставити всі зазори, і майстер, який після їх роботи зможе поправити дрібні пошкодження на стінах. У випадку з розсувними системами більшість виробників розміщують короткі навчальні відео, тривалістю до 10 хв, в яких чітко описують та показують покрокову інструкцію з монтажу. Озброївшись часом та мінімальною кількістю інструментів ви самостійно зможете встановити куплену вами систему.
Ці ключові фактори дозволять вам звернути увагу на розсувну систему і додати її до реалізації вашого майбутнього помешкання, щоб зробити його комфортним і функціональним.
З чого складається розсувна система?
Для того, щоб підібрати розсувну систему, яка впишеться в загальну концепцію помешкання і буде безвідмовно слугувати довгі роки варто розуміти з чого вона складається.
Рейка, по якій рухається вся конструкція. На відміну від шаф-купе, в більшості випадків розсувна система для міжкімнатних дверей рухається завдяки коліщаткам вгорі, які вставлені у рейку. Вона ж кріпиться до стіни чи стелі. Найкращий матеріал з якого вона може бути виготовлена - алюміній чи сталь. В зсувних конструкціях її розмір зазвичай вдвічі більший ніж ширина дверного полотна. В поворотно-складних – дорівнює сумі ширини всіх полотен.
Розсувні механізми або механізм на розсувні двері. Це система роликів, що прикручуються до полотна та рухаються вздовж рейки. Саме від їх якості буде залежати надійність, плавність та безшумність роботи. Підбираються під вагу полотна та матеріалу виготовлення.
Кріплення, направляючий елемент, відбійники. Зазвичай продаються одним комплектом разом з роликами. Відбійник – елемент, який не дає роликам вистрибнути з рейки. Ними налаштовують кінцеві точки відкривання та закривання. Направляючий елемент – це спеціальний фіксатор, який не дає дверям розхитуватись при їх русі. Під нього зазвичай робиться спеціальний паз по всій ширині дверей, або він фіксує їх з двох сторін.
Фурнітура. Для розсувних систем створені спеціальні тягнучі ручки, які за своєю конструкцією втоплюються в дверне полотно. Більшість ТМ створюють їх в одному стилі з нажимною гарнітурою щоб добитись єдиного стилю в різних за типом відкривання дверей. Замки в розсувних системах використовуються гакоподібні, що дозволяють замкнути між собою 2 полотна чи зафіксувати його до стіни.
Опції. Дотягувач, демпфер, синхронне відкривання. Створені для зручності та комфортного користування розсувною системою.
Поради щодо вибору розсувної системи
Кілька рекомендацій по вибору розсувної системи на міжкімнатні двері.
-
Звертайте увагу на якість. Якщо монтуєте розсувну систему до стіни – до неї буде вільний доступ для заміни, у випадку, якщо якийсь з елементів вийде з ладу. Проте якщо плануєте зробити фальш-стіну, в яку буде ховатись розсувна система для дверей – ваш вибір повинен впасти виключно на якісного європейського виробника. Є системи, гарантія на які становить 25 років. Зверніть увагу саме на них. Адже якщо у дешевій системі щось зламається – доведеться повністю розбирати стіну для заміни розсувної системи, а далі переробити ремонт.
-
Взаємодія опцій між собою. Розглянемо розсувну систему, що складається з двох полотен, які відкриваються в протилежні сторони. Якщо стоїть задача обладнати її дотягувачами – можна використати систему синхронного відчинення і всього один дотягувач. В цьому випадку відкриватись полотна будуть симетрично, одночасно і головне плавно. А вартувати це буде значно дешевше ніж придбати два дотягувачі на кожне з полотен.
-
Книжка. Якщо потрібно вписати розсувну систему «книжка» в сучасний хай-тек стиль – завіси, які з’єднують полотна, можна замінити із комплектних на приховані. Так їх не буде видно коли двері зачинені і це дозволить дотримуватись єдиного стилю в інтер’єрі.
-
Щоб додатково зафіксувати полотно розсувної системи у відкритому чи зачиненому стані можна встановити прихований магнітний стопор. Його зовсім не помітно на підлозі, проте сили вистачить для фіксації полотна. Спрацьовує він за десяту частину секунди, а щоб деактивувати його достатньо лише зсунути двері в необхідну сторону.
-
Щоб зафіксувати профіль до стіни не потрібно шукати кріплення в спеціалізованих будівельних магазинах. Його можна знайти у нашому розділі аксесуари для розсувних систем.
Залишились питання щодо вибору розсувної системи? Не витрачайте час на пошук необхідної інформації. Ми все зробимо за вас. Просто зв’яжіться з нами зручним для вас месенджером чи зателефонуйте на номер вказаний на нашому сайті «svitzamkiv.ua» і наші спеціалісти з легкістю дадуть на них відповідь і допоможуть зробити вдалий вибір.
Як правильно вибрати розсувні двері?
Розсувні двері можуть бути різних видів, матеріалів і дизайну. Для того, щоб правильно вибрати розсувні двері, слід враховувати такі фактори:
- Розмір і форма приміщення. Розсувні двері добре підходять для малих або вузьких приміщень, де немає місця для розмаху звичайних дверей.
- Стиль і дизайн приміщення. Розсувні двері повинні гармонійно поєднуватися з інтер’єром і архітектурою приміщення.
- Освітлення і вентиляція. Розсувні двері повинні дозволяти пропускати достатньо світла і повітря в приміщення. Для цього можна вибрати розсувні двері зі склом або решіткою.
- Безпека і надійність. Розсувні двері повинні мати якісну фурнітуру і замки, щоб запобігати зламу й випадковому відкриванню. Замки, ручки та самі розсувні системи можна обрати у каталозі “Світ замків”.
Які бувають системи для розсувних дверей?
Розсувні системи можна поділити на такі основні види:
- Паралельно-зсувні: полотно рухається паралельно стіні, або ховається в неї.
- Розсувно-складні: складається мінімум з 2 полотен в одній системі, які при закриванні “складаються”.
Також розсувні системи поділяють за розташуванням і видимістю роликів, які утримують дверне полотно і рейки, по якій вони рухаються:
- Система класичного типу: до стелі чи стіни кріпиться рейка, ролики рухаються всередині неї.
- Система відкритого типу: ролики рухаються ззовні по рейці і крім практичної, виконують декоративну функцію.
- Система прихованого типу: рейка кріпиться не до стіни, а до дверного полотна. Це дозволяє зробити розсувну систему зовсім непомітною – ззовні видно лише двері.
Як розрахувати отвір для розсувних дверей?
Для розсувних дверей значення отвору не таке важливе, як для розпашних. Все, що Вам потрібно знати – полотно повинно бути дещо більшим за ширину проєму, щоб перекривати його. А рейка, по якій все буде рухатись – вдвічі довша від ширини майбутнього полотна.
Як правильно вибрати міжкімнатні двері?
Вибір міжкімнатних дверей залежить від Вашого смаку, бюджету й особливостей приміщення. Розсувні двері мають такі переваги:
-
Економлять простір, оскільки не потребують додаткового місця для розмаху.
Створюють ілюзію одного простору, якщо використовуються для розділення кімнат або зон.
Можуть бути вбудовані в стелю або стіну, щоб не порушувати цілісності інтер’єру.
- Коментарі