Замки на міжкімнатні і вхідні двері: в чому їх відмінності?
Замки на міжкімнатні і вхідні двері: в чому їх відмінності?
Основним елементом функціонування і захисту ваших дверей є замок, який туди встановлено. В побутовому значенні замком називають будь-який механізм, який врізається чи накладається на дверне полотно, навісний замок, серцевину, в яку вставляється ключ, чи навіть весь комплект разом з ручками. В даній статті ми розберемо якими бувають замки, що включає це поняття і на що варто звернути увагу при його підборі.
Замки на різні види дверей
Для того, щоб розібратись з тим, який замок краще обрати, для початку варто визначитись на які двері планують його ставити. Найпоширеніші з них це:
Металеві двері. Зараз найчастіше використовуються як вхідні двері в квартиру чи будинок. За рахунок того, що вони є доволі масивними та важкими, варто використовувати міцні, великі замки, з металевим язичком та стальними ригелями, які зможуть витримати їх навантаження при щоденному закриванні. Якщо такі двері використовуються як вхід в гараж – їх часто комплектують міцними накладними замками, або приварюючи провушини та використовують навісний замок.
Дерев’яні двері. Найчастіше використовуються як міжкімнатні двері в квартирах, будинках чи тамбурні в під’їзді. Для таких дверей важливо, щоб замок не був надто великим по ширині, оскільки середня товщина дерев’яних дверей 4 см. На старих вхідних чи тамбурних дверях використовують невеликі за розміром накладні замки. На міжкімнатних дверях часто використовують замок, який фіксується лише язичком і відкривається натисканням на ручку.
Металопластикові/алюмінієві двері. На таких дверях використовують спеціальні вузькопрофільні механізми. Якщо двері використовують як вхідні – ставлять замок-рейку. Профіль таких дверей починає «грати» при перепаді температур, а рейка дозволяє притискати двері по всій їх висоті, за допомогою додаткових фіксуючих елементів. Використовують такі замки з язичком чи бочкою. Перший варіант функціонує в парі з нажимним гарнітуром, або разом з електронним контролем доступу. Замок з бочкою використовують у місцях з великою прохідністю, де відкрити двері можна штовхнувши їх чи потягнувши на себе.
Замки по типу їх установки
Всі замки можна розділити на 3 великі категорії, в залежності від типу їх установки.
- Врізні, під які у дверях вирізається спеціальна ніша.
- Накладні – ті, що монтуються з внутрішньої сторони на дверне полотно.
- Навісні, які ставляться на спеціальні навіси.
Врізні замки. Максимально естетично виглядають порівнюючи з 2 іншими варіантами, через те, що сховані в дверях. Поділяються на основний замок (нижній), який має фалеву заскочку (язичок) і, окрім запірного елемента, керується ручкою та додатковий замок (верхній), який в більшості випадків використовується як другий замок на дверях.
Накладні замки. Цей варіант простіший в установці, так як замок просто прикручується до дверного полотна і для нього робиться один наскрізний отвір під ключ, для можливості керування з зовнішньої сторони. Частіше використовується на старих вхідних дверях як додатковий замок та на дверях в гараж, як основний. На нові двері ставиться все рідше через не зовсім естетичний вигляд, коли замок видно зсередини приміщення.
Навісні замки. Ставляться в місцях, де зазвичай немає можливості використати врізний чи накладний механізм. Через те, що до замка є повний доступ, він часто піддається вандальному злому, тому є ряд замків з повністю закритим чи напівзакритим корпусом, а також виконані зі сталі з гартованою дужкою, що дозволяє протистояти його злому.
Механізм закривання замків
Визначившись із типом замка, який підійде на двері варто звернути увагу на механізм його закривання. Обрати можна з варіантів, які краще підходять для вуличного використання, внутрішніх дверей чи взагалі замки з безключовим доступом.
Циліндровий. Замок з отвором під серцевину є найбільш популярним варіантом. Сама серцевина зазвичай в комплект не входить і підбирається по розміру в залежності від товщини дверей. Цікаво, що всі 3 типи замків за попередньою класифікацією можуть бути циліндровими і є можливість відкривати їх одним ключем.
Сувальдний. Замок під «сейфовий» ключ. Називається так через те, що секрет замка складають сувальди. Чим їх більше, тим замок вважається захищенішим. Він стійкий до погодних умов і часто використовується на вуличних дверях. Єдиним мінусом є велика наскрізна щілина під ключ, проте її можна прикрити декоративною накладкою, яку можна придбати окремо.
Електронний. Моделі, які з кожним роком набувають все більшої популярності. Зазвичай використовуються на вхідних дверях будинків, в готельних номерах, офісах, а в парі з домофонними системами – на хвіртках. Відкриватись можуть за допомогою чіпу чи кодової комбінації, а найсучасніші системи дозволяють здійснювати відкривання з телефону чи біометричним способом: по відбитку пальця чи сітківці ока.
Рейковий. Максимально примітивна модель, яку використовують на підсобних дверях чи хвіртках. Основними мінусами такого замка є низька секретність та довгий великий ключ, дублікат якого зробити майже не можливо. Проте такий механізм досить стійкий до складних погодних умов.
Кодовий. Механізм замка, який дозволяє не носити з собою ключів. Код в таких замках, зазвичай, можна змінювати самостійно і рекомендується це робити максимально часто щоб кнопки відкривання не запали з часом. Такі замки використовуються на дверях в під’їздах, хвіртках чи підсобних приміщеннях.
Відмінність між замками на вхідні та міжкімнатні двері
По вибору замків на вхідні чи міжкімнатні двері є ряд рекомендацій, яких варто дотримуватись.
На вхідні двері обирають замки, які є стійкими до злому. Якщо це циліндровий замок – його комплектують зламостійкою серцевиною для протидії інтелектуальному злому (відмички, бампінг) та врізним чи накладним протектором для протидії вандального злому (вибивання, свердління).
Сувальдні замки радимо обирати з великою кількістю сувальд та патентованими механізмами, як рухомий елемент на ключі чи секретні елементи блокування. Також більшість таких замків можна доукомлектувати марганцевою пластиною, щоб його було складно просверлити.
Для вхідних дверей радимо ставити два замки – основний (нижній) та додатковий (верхній), або у випадку з металевими дверима – використовувати масивні моноблоки, коли один замок включає в себе два механізми закривання.
Що стосується міжкімнатних дверей – основна їх задача це максимально тихе та комфортне закривання. Частіше всього це врізні замки, які не мають ригелів, а основну функцію виконує язичок. Для зручності такі замки можуть закриватись на вороток або ключ. В асортименті більшості ТМ є звичайні заскочки – мініатюрні по корпусу, які керуються лише ручкою. Проте їх врізати в двері ми не рекомендуємо. Куди кращим варіантом буде врізати повноцінний механізм, але отвір зробити лише під ручку. Внаслідок того, що такі замки більші по розміру, пружини в них значно міцніші. Вони розраховані на більший цикл відкривань / закривань, а ручка в них не просідатиме під своєю вагою.
Якщо ви підбираєте замок для вхідних чи міжкімнатних дверей, будь то заміна старого чи на нове посадкове місце, проконсультуйтесь з нашими спеціалістами. На нашому сайті понад 2000 замків, що дозволить підібрати найкращий варіант і отримати його максимально швидко.
- Коментарі