Як правильно вибрати сейф за його призначенням
У сучасному світі важливість захисту будь-яких цінних речей хвилює кожного з нас. Розв'язання цього питання відіграє дійсно важливу роль. Задля цього створюються потужні системи захисту у вигляді надійних дверей будівлі зі зламостійкою фурнітурою, сигналізацію та охороною. Проте навіть попри такий захист від зовнішніх загроз всередині приміщення потрібне перевірене місце, яке б захищало наші цінності, зброю чи документи як від доступу людей, які не мають для цього права, так і від непередбачуваних загроз у вигляді пожежі. Для цього вкрай важливим є використання спеціалізованих сейфів, які нададуть його власнику впевненості, що вміст схованки дійсно захищений. В даній статті ми розберемо як правильно його обрати в залежності від тих чи інших потреб і запитів, а також які нюанси можуть виникнути під час цього процесу.
Запитайте себе – що зберігатиметься у сейфі?
Відповідь на це питання є надзвичайно важливим. Це перше від чого потрібно відштовхуватись, коли Ви надумали купити сейф. Розуміння конкретних потреб звузить коло можливих варіантів до необхідного мінімуму. Найчастіше сейфи потрібні для зберігання наступних речей:
- Зброя.
- Прикраси та гроші.
- Документи.
- Сімейні реліквії, фотографії та дорогі речі.
- Цінності.
Для всіх власників зброї наявність сейфа для зберігання є обов'язковим згідно з чинним законодавством. При виборі збройової схованки перш за все потрібно розуміти який саме вид зброї буде зберігатись, в якій кількості та які вимоги до такого місця. До прикладу, для великогабаритних рушниць потрібна конструкція великих розмірів, яка до того ж буде мати потрібні ложементи для зручного їхнього зберігання. Наявність додаткових відділів для зберігання патронів та інших аксесуарів теж необхідна. Також дуже часто такі сейфи мають дверцята з ударотривкого скла. Воно потрібне для огляду колекційних видів зброї, якою власник може похизуватися, не відкриваючи сам сейф. Для надійності схованки повинні бути закріплені, для чого в конструкції передбачаються отвори для анкерних болтів. У випадках потреби зберігати пістолети або інші види боєприпасів невеликого розміру, може підійти практично будь-який сейф. Проте існують спеціалізовані вироби у вигляді шаф для збройових кімнат, які обладнані для правильного зберігання саме пістолетів.
У випадки потреби схованки для грошей та прикрас існує ціла лінійка сейфів для таких цілей. Найбільше вони затребувані у профільних ювелірних салонах та бутиках. Їхньою головною фішкою стала внутрішнє компонування у вигляді висувних шухляд з оздобленням та відсіками для зручного зберігання різного роду невеликих каблучок, ланцюжків та інших цінностей. Детальніше про них ми розповідали в окремій статті “Як обрати сейф для коштовностей та ювелірних виробів”. Ми рекомендуємо ознайомитись з нею тут. В разі потреби зберігання вдома сімейних реліквій, фотографій та просто дорогих речей якнайкраще в пригоді стануть сейфи для дому. Це велика категорія схованок, яка містить в собі безліч можливих типів як за розміром, так і захистом.
Найпопулярнішим видом схованок для зберігання документів та іншої паперової документації стали спеціалізовані бухгалтерські сейфи. Без цих виробів не можна уявити жодної комерційної організації, виробництва чи магазину. Вони існують в багатьох розмірах та типах, проте головним критерієм для таких виробів є місткість. Мінімально вони повинні вміщувати документи формату А4. Є і невеликі моделі для зберігання суто печаток чи електронних носіїв інформації. Але в більшості випадків це місткі сейф-шафи з просторим внутрішнім об’ємом, який дасть можливість вмістити велику купу документів у вигляді папок на кількох полицях. Також характерною ознакою є наявність окремого касового відділу (трейзер), який можна зачинити на ключ.
Максимальним класом захисту володіють банківські сейфи. Із назви зрозуміла їхня основна сфера використання – банки та інші фінансові установи. Тому це зазвичай один із найвищих класів зламостійкості, товста конструкція заповнена фортифікаційним бетоном товщиною 100 мм та наявність 2-х незалежних сертифікованих сейфових замків. Вдома наявність такої схованки буде зайвою, якщо тільки цінність речей в ньому не перевищує рекомендовані стандартом ДСТУ EN 1143-1 для V класу 16 000 000 гривень. Детальніше про дані рекомендації та сертифікацію сейфів ми розповідали тут.
Існує ціла серія спеціалізованих схованок для різних вузькопрофільних задач. Наприклад, сейфи для депонування. Їхня особливість полягає в наявності спеціального отвору в конструкції для швидкого вкидання готівкових коштів у схованку. Найчастіше така потреба виникає в офісах, пунктах обміну валют, салонах краси, автозаправних станціях, магазинах тощо. Існують і простіші з усіх точок зору моделі у вигляді сейф-скарбничок для монет і грошових купюр, які особливо популярні у школярів молодших класів для прививання навичок фінансової грамотності. Взагалі дитячий сейф стане прекрасним подарунком для дитини.
Розмір сейфа – важливий параметр
Питання габаритів схованки для цінностей теж є одним із основних. Стосується це як внутрішнього об’єму, так і зовнішніх розмірів. Від цих двох важливих характеристик буде напряму залежати скільки речей Ви зможете помістити всередину й де саме зможете розмістити сам виріб.
Сейфи невеликого розміру можна помістити практично будь-де в приміщенні. Вони користуються особливою популярністю у побутових домашніх умовах, коли цінних речей небагато, але потреба їхнього зберігання є не менш важливою. Також їхньою перевагою є можливість перенести або перевезти в інше місце без зайвих клопотів. Це буде особливо актуально, якщо власник часто переїжджає. До речі, для подібних цілей виробники передбачили цілий клас спеціальних автомобільних сейфів. Кругла форма дозволить розмістити їх у ніші запасного колеса і таким чином забезпечити збереження ваших грошових коштів та інших цінностей під час поїздки або стоянки.
Зрозуміло, що сейф для рушниць або бухгалтерська сейф-шафа потребуватиме окремого місця в приміщенні. Це важливо враховувати при виборі, адже по суті вони будуть заміщати собою частину меблів. В такому випадку потрібна можливість для їхнього кріплення до підлоги або стіни.
Як обрати сейф за типом захисту
Захисні властивості будь-якого сейфа безпосередньо залежать від його конструкції. В загальному виділяють 4 основні типи:
- Одностінний.
- Зламостійкий.
- Вогнестійкий.
- Вогнезламостійкий.
Вибір на користь того чи іншого типу захисту сейфа впливають безпосередньо його можливий вміст і головне – від яких головних небезпек він повинен захищати. Одностінні конструкції чудово підійдуть для домашнього користування або для приміщень з надійною охороною. Вони не володіють особливим захистом від будь-якого виду зламу, а призначені скоріше для збереження вмісту від сторонніх осіб. Наприклад, від дітей в домі, або колег в офісі.
Зламостійкі моделі в залежності від сертифікації володіють відповідними класами зламостійкості. В Україні сейфи діють наступні стандарти – ДСТУ EN 1143-1 та ДСТУ EN 14450. Згідно з ними проводяться випробування, на основі яких заключається рівень стійкості до зламу, який пред'являється сейфу. За EN 1143-1 це класи стійкості від 0 до XIII, а за EN 14450 – S1 і S2. Останні застосовуються переважно до сейфів та шаф з товщиною конструкції 2-3 мм. Це не несе тривалого захисту від будь-якого виду зламу. А ось класи захисту за EN 1143-1 вказують на час (від 30 хвилин), який потрібен для зламу сейфа – часткового або повного доступу до вмісту. Сейфи з таким захистом володіють значним опором як до інтелектуальних, так і фізичних методів зламу. Їх обирають для зберігання справді цінних речей та зброї як в домашніх умовах, так і офісах й комерційних організаціях.
Проте варто розуміти, що зламостійкі сейфи не захистять їхній вміст від пожежі. Саме тому в разі, якщо в схованці зберігаються готівкові кошти, надзвичайно важливі документи, фотографії та інші цінності, то вибір на користь вогнестійкого сейфа обов’язковий. Мінімальний час сертифікованого виробу, протягом якого температура всередині сейфу не підніметься вище 170°C – 30 хвилин. Цього достатньо для збереження паперових документів. Чим вища сертифікація, тим довший час збереження вмісту від вогню.
Якщо ж Ви шукаєте найкращу конструкцію від будь-якого типу загрози, то Ваш вибір – вогнезламостійкі сейфи. У них використовуються технології зламостійких і вогнестійких виробів. На практиці це означає наявність подвійних металевих стінок корпусу з вогнетривким матеріалом посередині та сертифікованих замків. Словом, максимальний захист Ваших цінностей.
Основа захисту і зручності сейфа, або як обрати тип замка
Основна взаємодія власника з його сейфом відбувається через замок. Від його надійності та зручності буде залежати як безпека вмісту схованки, так і позитивний досвід від користування. В залежності від способу відкривання сейфи можуть мати такі замки:
- ключовий: найрозповсюдженіший тип. Окрім простоти в якості переваги, має ряд недоліків – ключ можна легко загубити, його можуть підробити. Рекомендується обирати такий тип для приміщень з охороною або коли у сейфі зберігаються не надто цінні речі.
- електронний код: основна перевага – зручність, адже власнику не потрібно носити ключі з собою. Доступ до вмісту можна отримати, ввівши код-пароль. Проте при його введенні сторонні люди можуть його підгледіти. Це завжди треба мати на увазі.
- механічний код: трохи складніший за електронний замок в плані “введення” коду – потрібно крутити правильну комбінацію з “дисків”, проте його майже неможливо підгледіти.
- біометричний: максимально персоналізований спосіб відчинити сейф. Для цього потрібно буде лише прикласти відбиток пальця, як на смартфоні. Не потрібно пам’ятати паролі чи переживати, що хтось його побачить. Ваш палець і є вашим кодом.
В моделях із кількома замками вони можуть комбінуватись:
- ключ+ключ;
- електронний код + ключ;
- механічний код + ключ;
- електронний код + механічний код.
В сейфах вищих класів наявність двох незалежних замків є по суті обов’язковим. Це створює додаткову безпеку Ваших цінностей, адже підгледіти код або вкрасти ключ буде недостатнім для того, аби відкрити схованку.
Де буде встановлено сейф
Сейф в приміщенні може бути встановлений:
- в меблях;
- на підлозі;
- вбудований в стіну;
- вбудований в підлогу.
З точки зору скритності, найкращими варіантами вважаються сейфи, які в буквальному сенсі вбудовані у стіну або підлогу. Але їхній монтаж потрібно продумувати або на етапі будівництва домівки, або при глобальному ремонті. Знайти таку схованку практично неможливо. Її можна прикрити меблями з таємними дверима, дзеркалом або ж картиною. Взагалі все залежить від фантазії власника.
Напольні моделі будуть більше впадати в око. Проте не завжди у власників стоїть задача приховати сам сейф. Спеціально для таких цілей виробники виготовляють їх із незвичним дизайнерським зовнішнім виглядом. Вони відрізняються від звичних схованок яскравим кольором, внутрішнім оздобленням та підсвіткою, або ж взагалі шкіряним покриттям. Збройові сейфи із цієї категорії можуть бути покриті натуральним деревом, завдяки чому вони ідеально впишуться в будь-який інтер’єр приміщення та стануть його окрасою.
Меблеві сейфи можуть поміститися всередині комодів, шаф чи тумб. Вони надзвичайно популярні для домашнього користування, адже по суті стають захищеною коміркою у меблях.
Допомогти обрати сейф – “Світ замків” на зв’язку!
Не у кожній ситуації можна просто визначити який Вам потрібен сейф. Для таких випадків звертайтесь за допомогою до професійних менеджерів інтернет-магазину “Світ замків” телефоном або безпосередньо на сайті. В інших випадках зручна система фільтрів та поділ розділів зможуть Вам допомогти підібрати схованку для цінностей практично за кілька кліків у каталозі. ми пропонуємо своєчасну доставку по Києву та по всій Україні.
- Коментарі