Як замінити зламаний замок на вхідних дверях?
Поламаний замок потрібно замінити. Але що саме замінювати, який елемент фурнітури вийшов з ладу? Основний замок чи додатковий? Проблема в механізмі чи серцевині? Щоб легко визначити, що саме поламалось і швидко знайти потрібний елемент на заміну, читайте до кінця.
Якщо відкривали двері, і ручка залишилась в руці, зрозуміло, що потрібно замінити ручку. І тут виникає запитання: у Вас на дверях ручка на планці чи на розеті?
- Якщо ручка на розеті, на заміну можете підібрати будь-яку модель, яка сподобалась. Технічних обмежень по заміні немає. Майже всі 99% ручок на розеті взаємозамінні.
Як самостійно замінити ручку на розеті – читайте тут.
- Якщо на дверях ручка на планці. Зауважимо! Нажимна частина ручки (за яку хапаємося рукою) і планка (прикручена до дверей) – не роздільні. Вони з’єднані пружиною і не продаються окремо. Форма нажимної частини може бути будь-яка. А от планка – дуже важлива при підборі ручки на заміну. Виміряйте МІЖОСЬОВУ ВІДСТАНЬ. Важливо підібрати ручку з аналогічною міжосьовою відстанню. Планка з іншим розміром не підійде до Вашого замка.
Другий елемент, що може вийти з ладу – броненакладка (ще називають «протектор»). Спеціальна накладка, яка встановлюється на серцевину і захищає її від висвердлювання, вибивання. Якщо на дверях Ви не бачите тіло серцевини, а тільки щілину, куди вставляєте ключ – значить встановлена броненакладка. Ламаються вони досить рідко. Частіше трапляються випадки втрати гарного зовнішнього вигляду (потемніла, фарба полущилась тощо). Для заміни потрібно підібрати модель з аналогічними параметрами: діаметром, глибиною, місцями кріплення гвинтів.
Є декілька варіантів броненакладок:
- врізна,
- накладна,
- накладна втоплена в чашку.
Як визначити, яка броненакладка на Ваших дверях читайте у нашій статті.
Третій елемент – механізм замка. Це корпус із ригелями, який врізано у дверне полотно. Важливо підібрати ідентичний по розмірам, або максимально подібний.
Механізм може бути:
- основним – якщо відчиняється ручкою і ключами,
- додатковим – якщо відчиняється тільки ключами.
При заміні основного механізму виміряйте два основні параметри – міжосьову відстань і бексет (або дормас). При заміні додаткового замка основний розмір – бексет (дормас). Додатковими розмірами для обидвох видів є – висота та глибина корпусу, висота на ширина торцевої планки.
Як правильно виміряти замок, щоб легко підібрати потрібний на заміну – ми розповідаємо тут.
Останній елемент, де може бути захована причина поломки замка на вхідних дверях – серцевина. Її ще називають «личинка», «сердечник», «циліндр», «вкладиш».
Як зрозуміти, що проблема тут?
Вийміть серцевину з дверей, вставте в неї ключ і проверніть кілька раз в одну та іншу сторону. Якщо ключ легко провертається, не підклинює – серцевина робоча. Значить проблема в механізмі замка. Якщо важко вставляється ключ або серцевина погано працює – замініть її.
Заміряйте декілька розмірів: загальну довжину, довжину однієї сторони до середини отвору під гвинт і довжину іншої сторони. Поворотний кулачок може бути зміщений, а може бути симетрично. Наприклад, серцевина розміром 80 мм може бути 40х40 мм, може бути 35х45 мм, може бути 30х50 мм.
Як самостійно замінити серцевину на дверях, при цьому не викручувати ні ручку, ні механізм – ділимось тут.
Підібрати замки для металевих, дерев’яних, металопластикових і алюмінієвих вхідних дверей можете на сайті svitzamkiv.ua. Зручний каталог допоможе швидко купити замок, ручку, протектор чи серцевину будь-якого розміру. Приємні ціни і високу якість товару ми Вам гарантуємо. Працюємо он-лайн і відправляємо замовлення в Київ, Львів, Дніпро, Харків, Одесу та решту міст України.
- Коментарі