Види розсувних дверей і особливості їх конструкції
Зміст
Без чого неможливо уявити собі будь-яку квартиру чи будинок? Звісно це двері, які розділяють кімнати. Вони додають приватності, дозволяють здійснити зонування приміщення. На думку, першим ділом, спадають звичайні розпашні двері. Проте, що робити, якщо ви обмежені в просторі? Або навпаки маєте настільки широкі дизайнерські проєми, які здається, можна тільки замурувати. Найбільш правильним вирішенням обох цих протилежних задач є розсувні системи. Саме про їх різновиди та особливості дана стаття.
Матеріал виготовлення розсувних дверей
Розсувні двері за своїм зовнішнім виглядом, можуть цілком збігатись з іншими дверима розміщеними в приміщенні. Це дозволить підтримати цілісність всього інтер’єру. Розглянемо з яких матеріалів вони можуть бути виготовленні.
- Дерев’яні двері. Найбільш стандартний варіант для міжкімнатних дверей. Такі полотна можуть підтримати будь-який стиль приміщення від класики до сучасного хай-тек стилю. Вважаються досить міцними та надійними.
- МДФ. Полотна, що володіють набором всіх характеристик від дерев’яних дверей, проте зазвичай пропонуються по доступнішій ціні. В парі з якісною фурнітурою зможуть прослужити вам максимально довго.
- Скло. Що стосується дверей, то скляні полотна – це рішення в сторону сучасності та практичності. Скляні двері стійкі до підвищеної вологості. Частіше всього вони встановлюють в офісних приміщеннях та торгових центрах. Дозволяють візуально розширити приміщення.
- Металопластикові конструкції. Це системи, які використовують для терас, балконних дверей приватних будинків, літніх майданчиків кафе та ресторанів. Дозволяють зробити цілі стіни з таких конструкцій. Стійкі до зовнішніх погодних факторів.
Для всіх цих матеріалів існують спеціальні розсувні механізми, які дозволяють закріпити їх та використовувати різні типи розсувних дверей.
Різновиди розсувних систем
Розсувна система може вирішити 2 основні задачі. Перша – це зонування приміщення в умовах обмеженого простору. Вони часто використовуються в невеликих квартирах, де через меблі чи вузькі коридори не зручно використовувати розпашні двері. Друга – це закривання великих проємів шириною до 6 м. Для цього існують два основні види розсувних дверей міжкімнатних:
- Паралельно-зсувні
- Розсувно-складні
До першого типу відносять комплект розсувних систем, які рухаються паралельно стіні, або ховаються в неї. Такі системи можуть складатись з одного чи двох полотен, які рухаються по одній направляючій. Використовуються, коли потрібно закрити звичайний дверний проєм шириною до 1 м чи 2 м. Сюди ж відносять і каскадні системи, коли полотна рухаються паралельно стіні і ховаються одне за одним. Другий тип це роздвижні двері, які складаються мінімум з 2 полотен в одній системі, а використовуються в місцях, де потрібно щоб при відкриванні використовувалось мінімум простору.
Ще однією класифікацію розсувних систем є комбінація роликів, які утримують дверне полотно і рейки по якій вони рухаються.
- Класичний тип розсувної системи, коли до стелі чи стіни кріпиться рейка, а ролики рухаються всередині неї. Це найбільш популярна модель, яка зустрічається у 90% всіх систем. Важливо щоб ролики були розраховані на вагу дверного полотна, а рейка – надійно закріплена. На ній міститься вся конструкція розсувних дверей.
- Міжкімнатні розсувні двері відкритого типу, коли ролики рухаються ззовні по рейці і крім практичної, виконують декоративну функцію. Такі нестандартні системи використовуються в стилі лофт, при поєднанні дерева та металу. Виконані зазвичай в чорному чи сталевому кольорі.
- Приховані системи. Це комплекти, в яких рейка кріпиться не до стіни, а до дверного полотна. Ця зміна дозволяє зробити розсувну систему зовсім непомітною. Ззовні видно лише двері. Використовується в стилі хай-тек і особливо гармонійно виглядає в поєднанні з прихованими розпашними дверима.
Типи розсувних дверей
Паралельно-зсувні та розсувно-складні системи включають в себе конкретні варіанти розсувних дверей, кожен з яких виконує свою задачу. Ось основні з них:
«Двері купе міжкімнатні». Механізм дозволяє відкривати двері паралельно стіні. Може використовуватись одне, або два полотна. Для таких систем зазвичай використовують рейку, яка по розміру вдвічі довша за полотно, щоб їх можна було відчинити на всю ширину проєму. Одне полотно зазвичай закриває стандартний дверний проєм шириною до 1 м. Якщо полотен два – вони рухаються в протилежні сторони. При використанні 2 полотен в одній системі більшість виробників пропонують додаткову опцію, як синхронне відкривання. Це розсувні двері в кімнату із системою тросів, яка дозволяє при відкриванні одного полотна автоматично відкривати і другу половину. Ще однією додатковою опцією такої системи може бути дотягувач, який дозволяє плавно та безшумно закрити двері без характерних ударів.
Касетні – розсувні двері в стіну. Це аналогічний механізм до попереднього варіанту з однією тільки відмінністю, що двері рухаються не паралельно стіні, а ховаються в неї. Попередньо в стіні роблять спеціальний дерев’яний пустотілий каркас, який після закінчення ремонтних робіт виглядає як звичайне продовження стіни. В нього і заходить полотно при відкриванні.
Каскадний. Складніший механізм, який включає 2 і більше рейок. Система складається з декількох секцій, які при відкриванні ховаються одна за одною. При цьому рухатись можуть як всі полотна, так і одна з частин може бути зафіксованою та нерухомою, а решта ховаються за неї. Такою системою можна закрити проєм розміром до 3 метрів, а її основною перевагою є цілісний вигляд розсувних дверей в загальній концепції приміщення.
Книжка. В такій системі використовують двоє полотен, які скріплені між собою завісами і при відкриванні складаються навпіл відкриваючи прохід. Для більш широких проємів можна використовувати дві системи книжка, які відкриваються в протилежні сторони. Якщо така система використовується в приміщенні зі стилем хай-тек рекомендуємо використовувати замість звичайних завіс, що йдуть в комплекті – приховані. Це значно покращить візуальний вигляд. Такою системою можна закрити проєми шириною до 4 м.
Гармошка. Модель, що схожа за своїм принципом до системи «книжка», проте складатись може від 3 до 8 полотен, які складаються в одну сторону і дозволяє закрити нестандартний дверний проєм шириною до 6 м. Основна перевага – не потрібно суміжної стіни для відкривання такої системи. Механізм розміщує всі полотна в проємі.
Поворотно-зсувний. Найбільш сучасні системи, які поєднують в собі всі переваги як розпашних так і розсувних механізмів. В зачиненому стані виглядають як звичайні двері. Використовуються в парі з врізним магнітним замком та звичайними нажимними ручками. Проте при відкриванні дверей вони можуть або складатись навпіл і притискатись до стіни, паралельно їй, або відкриватись в середині проєму виходячи однією своє половиною назовні, а іншою всередину. Такі системи дають найкращий показник по шумоізоляції.
Особливості монтажу розсувних міжкімнатних дверей
Для монтажу звичайних розпашних дверей вони мають бути обладнанні спеціальною коробкою, яка вставляється в дверний проєм. До розсувних дверей кріпиться розсувний механізм. Спочатку кріпиться роликовий комплект, який в подальшому вставляється в рейку по якій він рухається. Це дещо схоже за принципом до шафи-купе, за одним виключенням. Розсувні системи для міжкімнатних дверей не мають нижньої направляючої. Замість неї використовується спеціальний відбійник (поплавок), який на підлозі майже не помітний. Для нього в дверному проємі робиться спеціальний паз по всій їх ширині. Це дозволяє не розхитуватись дверному полотно, а рухатись чітко по направленню роликів. Для скляних дверей більшість виробників пропонує спеціальні затискачі, що здатні витримати скло вагою до 200 кг без необхідності свердлити його. Рейка, по якій рухаються ролики може кріпитись в декілька способів: до стелі, стіни чи дверного проєму. Все залежить від типу розсувної системи та особливостей монтажу. Що стосується фурнітури, яка використовується в парі з розсувними системами то для закривання таких дверей використовують спеціальний гакоподібний механізм замка, який дозволяє закрити два полотна між собою, або одне полотно зафіксувати в притул до стіни. Ручки для дверей врізаються в полотно і вони не виступають за його край.
З даної статті чітко зрозуміло, що види розсувних міжкімнатних дверей можуть бути різними. Якщо хочете отримати професійну консультацію, яку краще систему використати у вашому випадку – сміливо звертайтесь в інтернет-магазин «Світ Замків». Наші спеціалісти дозволять зекономити ваш час та обрати найкращий варіант.
Які види розсувних дверей є?
Розсувні двері можна поділити на такі основні види:
- Паралельно-зсувні: полотно рухається паралельно стіні, або ховається в неї.
- Розсувно-складні: складаються мінімум з 2 полотен в одній системі, які при закриванні “складаються”.
- Система класичного типу: до стелі чи стіни кріпиться рейка, ролики рухаються всередині неї.
- Система відкритого типу: ролики рухаються ззовні по рейці і крім практичної, виконують декоративну функцію.
- Система прихованого типу: рейка кріпиться не до стіни, а до дверного полотна. Це дозволяє зробити розсувну систему зовсім непомітною – ззовні видно лише двері.
У чому відмінність конструкції розсувних дверей від звичайних?
Розсувні двері відрізняються від звичайних тим, що вони не потребують додаткового простору при відкриванні. Вони також дозволяють ефективно використовувати простір між кімнатами або зонами. Розсувні двері можуть бути вбудовані в стелю або стіну, щоб створити ілюзію одного простору.
Які матеріали використовуються для розсувних дверей?
Розсувні двері можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як дерево, скло, метал, пластик або комбінація цих матеріалів. Вибір матеріалу залежить від функціональності, естетики і бюджету.
- Коментарі